Anadolu Lisesi


Form Kampüs Eğitim Kurumları olarak dünyanın her yerinde başarılı olacak erdemli nesiller yetiştirmek için çalışıyor, kendisine emanet edilen öğrencileri onların, bireysel farklılıklarını, yetenek ve ilgilerini dikkate alarak geleceğe hazırlamak istiyoruz.

Öğrencilerimizi her yönüyle donanımlı, bilgili, duyarlı, öz disiplini yüksek hayata hazır bireyler olarak topluma kazandırmak istiyoruz. Değerlerimizden, bilgi beceri ve deneyimlerimizden güç alıyoruz. Bizi değerli kılanın kendimize ve dünyaya kattıklarımız olduğunu biliyor, iyi bir dünya için çalışıyoruz. Öğrenmenin yaşam boyu devam ettiğine inanıyoruz. Bu sebeple öğretmen kadromuz sürekli öğrenmekle ve kendini geliştirmekle meşgul. Öğrencileri hayata ve geleceğe hazırlıyoruz.

Eğitimde yeni yaklaşımlar ortaya koyarak öğrencilerimizin kendilerini rahatlıkla ifade edebildikleri, mutlu, başarılı, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini arzuluyoruz. Disiplini başarı için gerekli görüyoruz. Disiplin anlayışımız cezalandırma değil tertip, düzen, usul ve esaslara dayanan hayat tarzına karşılık gelir. Eğitimde denge modelini uyguluyoruz. Ne sınav başarısı yüzünden çocuklarımızın hayatını ihmal ediyoruz ne de hayatlarını yaşasınlar diyerek sınavlarını ihmal etmelerine izin veriyoruz. Hem sınav başarısını hem de hayata hazırlanmayı birlikte önemsiyoruz.

Tüm çabamızın odağı insandır. Davranışlarımızda önyargı yoktur. Dinlemeyi bilir anlamaya çalışırız. Farklılıkların bizi zenginleştirdiğine inanırız. Biz takip değil öncülük ederiz. Eğitim standartlarımızı sürekli iyileştirerek yeni modeller geliştirir fark oluşturmak için çalışırız. 

Başarıyla büyüyen yeni nesiller için her yıl yeni hedeflerle yolumuza devam ediyoruz.


Mehmet Emin SEMERCİ
Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.