Anasınıfı

Formkampüs Kolejinde anasınıfı 5 yaş ve 6 yaş gurubundaki öğrencilerimiz ile  , ilkokul ve ortaokul seviyesinde eğitim verilmektedir.

Anasınıfı  öğrencilerimizin Eğitim-Öğretim göreceği derslikler okulumuzun zemin katında yer almaktadır ve en fazla 20 kişilik 4 adet derslikten oluşmaktadır. Ayrıca resim,müzik,spor salonu,konferans salonu ortak kullanılmaktadır.

Eğitim-Öğretimin sağlıklı yürüyebilmesi için fiziki mekânlar öğrencilerin yaş guruplarına göre planlanmış ve ayrılmıştır. Öğrencilerin güvenliğini sağlamak açısından okulumuza giriş-çıkışlar tek noktadan güvenlik görevlimizin nezaretinde yapılmaktadır. Hiçbir öğrenci velisinin izni  olmadan okuldan bırakılmamaktadır.

Okulumuzu ziyarete gelen veli ve misafirlerimiz giriş kapımızdaki güvenlik görevlimiz tarafından karşılanıp halkla ilişkiler görevlilerimize yönlendirilmektedir. Veli ve misafirlerimizin takip edecekleri iş - ilgi ve istekleri doğrultusunda ilgili birimlerimize yönlendirme yapılmakta, (Kurucu, Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Rehberlik, Muhasebe, Danışma, Halkla İlişkiler, Ders Öğretmeni vb.) velilerimizin istekleri hızlı bir şekilde karşılanmaktadır.

Formkampüs koleji eğitim modelinde çocuğun gelişimine genetik, yapıcı ve ekolojik bir yaklaşımla bakılmaktadır. Bu özgür ortam içerisinde çocuklar yalnız başlarına, akranları ile ve yetişkinlerle birlikte yaşadığı deneyimler sayesinde anlama, öğrenme ve bilmenin zevkini tadacaklardır. Bu yaşantılar yolu ile yetişkinler de çocuklarla birlikte oynamanın, konuşmanın, düşünmenin ve bilinmeyenleri birlikte keşfetmenin zevkini yaşayacaklardır.  

Öğrencilerimizin okula geliş-gidişlerini güvenli bir ortamda sağlamak kurum olarak bizim görevimizdir. Öğrencilerimizin kaliteli bir yolculuk yapabilmeleri için kurum olarak hassas bir çalışma yürütülmüştür. Onlarca firma arasında alanında tecrübeli olan     Yalçınhan Turizm Şirketi ile anlaşılmıştır.

Öğrencilerimizin konforlu ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri için;

Araçların yeni model olması,

Sürücülerin alanında uzman olması, Her araçta en az lise mezunu rehber personel bulunması,

Çalışan görevlilerin kılık-kıyafet, konuşma ve davranışlarının Eğitim-Öğretim ortamına uygun olması, sağlanmıştır. Öğrencilerimizin ders saatleri 09:00 ile 16:15 arasında günlük 8 saat olarak  planlanmıştır.    

Servislerimizin okula giriş saati en geç 1. dersin başlamasına 10 dakika kala olmaktadır. Bu saat dilimlerine uygun olarak servis sürücülerimiz güzergahı üzerinde olan öğrencilerimizi ve velilerimizi evlerinin önünden hangi saatte alacaklarını, ortalama hangi saatte bırakacaklarını velilerimize bildirerek sağlanmıştır.

Okulumuzun bahçesi öğrencilerimizin yaş guruplarına göre dizayn edilmiştir. Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul'un bahçeleri ve oyun alanları birbirlerinden ayrılarak rahat teneffüs yapma imkanı sağlanmıştır.

Öğrencilerimizin okul binasına giriş ve çıkışları ayrı kapı ve merdivenlerden sağlanmaktadır. Öğrenci yığılmalarının ve birbirlerine zarar vermelerinin engellenmesi amacıyla gerekli tedbirler projelendirme aşamasında en baştan alınmıştır.

Okulumuzun yemekhanesi, yemek kokularının öğrenci ve personelleri rahatsız etmemesi için okul binamızın üst katında yer almaktadır. 

Fatih SOLMAZ
İLKOKUL / ORTAOKUL MÜDÜRÜ

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.