Kurumsal

Kurucu Mesajı

İyi eğitim almış insanlar, bir ülkenin en değerli zenginlik kaynağıdır… Bu doğrultuda günümüzün global dünyasında inandığımız tek gerçek;en etkili yatırımın insana olan yatırım olduğu gerçeğidir.

Bizim için her öğrenci ayrı bir değere sahiptir. Öğrencilerimizin kendilerini ayrıcalıklı hissetmesi için her bir öğrencimize özel önem vermekteyiz. Bunu da akademik kadromuz, öğrencilerimiz ve velilerimiz arasındaki iletişimin sağlıklı olarak yürütülmesiyle sağlayacağımıza inanmaktayız.

Yakın bir tarihte ülkemizde yaşanan çok ciddi ve önemli değişim ve yeniliklerden eğitim sistemimiz de payına düşeni almıştır. Bu değişim içerisinde eğitim sistemimizde artık öğretimden çok eğitim ön palana gelmiştir.

Eğitimin her safhasında eleştirel düşünme, problem çözme ve bilimsel olarak etkin iletişim kurma becerileri geliştirici öğrenme hedefleri eğitim anlayışımızda önemli bir yer tutmaktadır. Müfredatlarımız öğrencinin bilimsel dil becerisini geliştirecek şekilde planlanır. Öte yandan, öğrencinin kendi görüşlerini iletmede ve öğrendiğini ifade etmede kendine özgü yaratıcı anlatım biçimlerini kullanması teşvik edilir. Okullarımızda öğrenci, aktif öğrenen; öğretmen ise öğrencinin öğrenmesini kolaylaştıran ve destekleyen kişi rollerini üstlenirler.

Öğrenim hedefleri kalıplaşmış değil, dinamiktir. Hedefler öğrencilerimizin ve ülkemizin ihtiyaçları, çağımızın gerçekleri, yeni öğrenme teorileri ve yaklaşımları doğrultusunda değiştirilip, geliştirilir.

Her çocuğa yaşamının tüm alanlarında tam potansiyeline ulaşması için yardımcı olmak felsefesiyle hareket ederken gücümüzü ve enerjimizi eğitime olan inancımızdan almaktayız.

Daha ilk yılında seçkin eğitim kadrosu, sıcak ortamı ve elde ettiği başarılarla büyük ilgi görmesi biz Formkampüs ailesine sonsuz bir mutluluk yaşattı. Bundan sonra da göstereceğiniz anlayış ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ediyoruz.


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.