Kurumsal

Yemek Hizmetleri

Büyümenin ve gelişmenin hızlı bir şekilde gerçekleştiği okul yıllarında çocukların her türlü besin değerini yeterli miktarda almalarını, kendi başına yemek yeme becerilerini kazanmalarını ve sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip bireyler olmalarını sağlıyoruz.


Okulumuzda sağlıklı beslenmenin bir alışkanlık olduğu gerek yemekhanede, gerekse de öğretmenlerin verdiği eğitimlerde sıkça vurgulanır. Uzun ve sağlıklı yaşamın temelleri şimdiden atılır.

 

Öğrencilerin yemeği sadece ihtiyacı olan besini sağlaması olarak değil, gerçek bir yaşam becerisi olarak görmeleri hedeflenir.

 

Okulumuzda yemek hizmeti, sektörde güvenilir bir firma olan Berna Catering firması tarafından sağlanmaktadır.

 

Türk Kalite Standartlarında üretim ve servis yapan Berna Catering ISO Belgesi, TSE yeterlilik Belgesi ve gerekli Gıda ve Tarım Sicil sertifikalarına sahip, yemek sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır.

 

Yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, öğrenci konseyi, veliler ve öğretmenlerin geri bildirimleri ışığında, sağlıklı ve dengeli beslenme prensipleri çerçevesinde, günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak hazırlanır. Hazırlanan bu menülerin öğrencilerimizin damak zevklerine hitap etmesine ve görsel sunumu ile de doyurucu olmasına dikkat edilir. Oluşturulan menüler okul yönetimi tarafından aylık olarak çeşitli yollarla, ailelere ve öğrencilere bildirilir.

 

Yemeklerde çocukların sağlığını kısa veya uzun vadede olumsuz olarak etkileyecek katı/sıvı trans yağlar kullanılmaz. Yağ ihtiyaçları bitkisel kaynaklı yemeklik yağlardan sağlanır.

 

Karbonhidrat tüketiminde sindirim sisteminin dostu ve öğrencilerin bilişsel gelişiminde katkısı olduğu kanıtlanan, lif içeriği yüksek tam tahıllı besinlere yer verilir.


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.